Temat innowacji – Mały przedszkolak poznaje zawody.
Innowacja zrodziła się w wyniku przeprowadzonych zajęć tematycznych związanych z dniem 1 maja (święto pracy). Innowacja ta dotyczy poszerzania wiedzy z zakresu preorientacji zawodowej dzieci poprzez organizowanie wycieczek do miejsc pracy. Dzieci będą miały możliwość obserwacji czynności zawodowych osób dorosłych. 
24.04. – odwiedziny w salonie meblowym „Anna”.
05.05. – spotkanie ze strażakami w Ochotniczej Staż Pożarnej.
15.05. – Cukiernia i Piekarnia GS w Praszce.
15.05. – Urząd pocztowy w Praszce.
19.05. – Urząd Miasta i Gminy Praszka.
(16.10.2023r.) W ramach innowacji pedagogicznej pt. ” Kim będę gdy dorosnę – przedszkolacy poznają świat ludzi dorosłych” –  odwiedziła przedszkolaków Pani Pielęgniarka. Opowiedziała dzieciom co należy robić by mieć piękne, zdrowe zęby, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów. Na koniec każdy z dzieci dostał kalendarz do codziennego mycia zębów.
Realizując innowację pedagogiczną o poznawaniu zawodów przyszedł czas na poznanie zawodu florystki. Kim jest florysta? Czym się zajmuje? Na te pytania odpowiedziala Pani Aurelia Nowosławska-Koj.
W dniu 06.11.2023 r odwiedziła nas babcia Dawidka z grupy „Żabki” , która wytłumaczyła dzieciom czym zajmuje się florysta i jakich narzędzi i przyborów używa w swojej pracy,  wszystkie dzieci wspólnie wykonały przepiękny bukiet.
7.12.2023r w ramach innowacji pedagogicznej odwiedziła nas Pani Kasia – mama Anielki i Asi. Opowiedziała przedszkolakom o swoim zawodzie i pracy, którą  wykonuje. Dzieci poznały przybory fryzjerskie oraz tajniki stylizacji fryzur. Największym zainteresowaniem były ozdoby na włosy, które każda z dziewczynek otrzymała na koniec.
W ramach innowacji pedagogicznej odwiedziliśmy nasze sprzątaczki szkolne.
Celem takiej wizyty jest pokazanie dzieciom, jak ważna i potrzebna jest praca sprzątaczki, jak dbać o higienę i porządek w sali, jak segregować odpady i oszczędzać wodę. Taka innowacja pedagogiczna ma na celu rozwijanie u dzieci szacunku dla ludzi wykonujących różne zawody, kształtowanie postaw proekologicznych i odpowiedzialności za wspólne dobro.

 

Innowacja pedagogiczna

Skip to content