W czwartek 28 września 2023 r. nasza szkoła obchodziła jubileusz 85- lecia. To był wyjątkowy dzień dla szkoły, której mury przekroczyły po raz pierwszy dzieci w 1938 r. Swoją obecnością zaszczycił szkołę Kurator Oświaty w Opolu Pan Michał Siek oraz Burmistrz Praszki Jarosław Tkaczyński, zastępca Burmistrza Pani Danuta Janikowska, przewodniczący Rady Miejskiej, radni, sołtys Kowali Pani Elżbieta Chyż oraz przedstawiciele gminnych placówek oświatowych i kulturalnych. W uroczystości uczestniczyli także rodzice emeryci i absolwenci naszej szkoły. Szkoła otrzymała list z życzeniami od prawnuka Wincentego Witosa – pana Marka Steindla.
Przedszkolaki z grup: „Słoneczka” i „Żabki” mówiły wiersze, śpiewały i tańczyły. Ich wystąpienie było radosne i pełne indywidualnej ekspresji. Uczniowie przygotowali przedstawienie w formie odczytu o Wincentym Witosie. Odczyt ten oparty na komiksie to projekt Muzeum w Wierzchosławicach i opisuje losy patrona szkoły w 1920 r. Wówczas to Woncenty Witos został po raz pierwszy premierem Polski i musiał się zmierzyć z najazdem bolszewików. Na zakończenie gościnnie wystąpiły dzieci z koła skrzypcowego przy MGOKiS w Praszce. Całe przedstawienie nawiązywało do dwudziestolecia międzywojennego.
Dziękujemy za wszystkie życzenia, prezenty i kwiaty.

Skip to content